Reklama

Dialog przysłowiami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

FELUŚ: – Słuchaj, Józiu, chciałbym z tobą pomówić, ale ty nigdy nie masz czasu.

JÓZIO: – Czas to pieniądz.

– Właśnie, chciałbym cię poprosić o trochę pieniędzy, bo są mi bardzo potrzebne, muszę sobie kupić nowe ubranie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Nie suknia zdobi człowieka.

– Patrz, wszyscy noszą letnie stroje, a tylko ja w ciepłym płaszczu.

– Do Świętego Ducha nie zdejmuj kożucha, a po Świętym Duchu chodź dalej w kożuchu.

– Potrzebny mi też szalik perkalowy.

– Potrzebny jak dziura w moście.

– Rękawiczki mi się porwały, zwłaszcza ta z lewej.

– Niech nie wie prawica, co czyni lewica.

– Buty też do niczego, ledwie cholewki się trzymają.

– Poznać pana po cholewach.

– Inni mają lepszych braci.

– Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie.

– Zobacz, jak wyglądają moi przyjaciele.

– Prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie.

– Będą na mnie pokazywać palcami.

– Na pochyłe drzewo kozy skaczą.

– Co im powiem?

– Mowa jest srebrem, milczenie złotem.

– Wiem, że sobie ze mnie żartujesz.

Reklama

– Dobry żart tynfa wart.

– Żeby własnemu bratu tak żałować...

– Z pustego i Salomon nie naleje.

– Jeśli nie masz sam, to pożycz od kogoś.

– Dobry zwyczaj – nie pożyczaj.

– Jesteś ohydnym skąpcem.

– Kto grosza nie szanuje, ten szeląga nie wart.

– Wstrętny samolub.

– Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.

Za: „Kalendarz Pszczelarza Polskiego 2017”

2017-01-04 10:28

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co ze wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja?

2026-04-22 13:06

[ TEMATY ]

post

majówka

wstrzemięźliwość

pixabay.com

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów w Kościele katolickim należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku.

Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje w trzech przypadkach: w piątki, w które wypada uroczystość; dni w randze uroczystości (np. piątek w Oktawie Wielkanocy) oraz gdy zostanie udzielona dyspensa zgodnie z przepisami prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Goleniów: dziecko pozostawione w Oknie Życia

2026-04-22 11:38

[ TEMATY ]

Okno Życia

dziecko

Goleniów

Pixabay.com

W Oknie Życia przy Szpitalnym Centrum Medycznym w Goleniowie pozostawiono półtorarocznego chłopca. Przy dziecku znajdowała się jedynie kartka z imieniem. Personel natychmiast objął je opieką i uruchomił odpowiednie procedury.

Sygnał o pozostawieniu dziecka personel medyczny otrzymał 17 kwietnia. Po dotarciu na miejsce okazało się, że w oknie znajduje się chłopiec, przy którym pozostawiono jedynie kartkę z imieniem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję