Tak jak w ubiegłych latach, 28 września 2016 r. o godz. 15, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki – spowiednika św. Faustyny, na ulicach wielu miast świata będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego z wołaniem o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Zaproszenie przetłumaczone na kilkanaście języków (w tym chiński i japoński) dotarło do tysięcy sanktuariów, parafii, stowarzyszeń i osób prywatnych na całym świecie.
Serdecznie apelujemy do księży proboszczów, aby zechcieli włączyć się w tę wspaniałą akcję i powiadomili o niej wszystkich wiernych – by np. włączyli informację o tym do ogłoszeń parafialnych. Szczegóły, m.in. proponowany porządek organizacyjny – na stronie: www.iskra.info.pl .
Godzina 15 to godzina konania Jezusa na krzyżu – GODZINA MIŁOSIERDZIA, w której wszystkie grzechy świata zostały odkupione. Stając na 10 minut o 15 czasu lokalnego do tej szczególnej modlitwy we wszystkich strefach czasowych, chrześcijanie otaczają glob i zbawiają swoją ziemię, swoje miasto, swoją ulicę.
Wpływ wysokiego spożycia soli na mózg to niedoceniany dotychczas czynnik ryzyka nadciśnienia – sugerują badania, o których informuje pismo „Neuron”
Nadciśnienie tętnicze dotyka dwie trzecie osób powyżej 60. roku życia i co roku przyczynia się do 10 milionów zgonów na całym świecie. Często bezobjawowe, schorzenie to zwiększa ryzyko chorób serca, udaru mózgu i innych poważnych problemów zdrowotnych. Około jedna trzecia pacjentów nie reaguje na standardowe leki, które działają przede wszystkim na naczynia krwionośne i nerki, zgodnie z długoletnim poglądem, że nadciśnienie tętnicze zaczyna się właśnie tam.
Leon XIV poprosił, aby 22 sierpnia był dniem modlitwy i postu o pokój na świecie
Z inicjatywy Ojca Świętego piątek 22 sierpnia jest dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w ZIemi Świętej, na Ukrainie i innych regionach świata. Na prośbę Papieża odpowiadają m.in. wierni m.in. z Polski, Włoch, Ukrainy i Bliskiego Wschodu.
Podziel się cytatem
- napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusz Wojda, w odpowiedzi na papieską prośbę. W piątek 22 sierpnia wierni w Polsce zarówno w czasie Mszy św. jak i w modlitwie indywidualnej, modlą się o pokój, ofiarując w tej intencji także piątkowy post.
Łańcut. Jedna z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce
„Jak u księżnej marszałkowej” - pod takim tytułem w weekend w dawnej rezydencji Lubomirskich i Potockich w Łańcucie zabrzmią koncerty z muzyką mistrzów z XVII i XVIII w. Będzie to podróż do czasów księżnej Izabeli z Czartoryskich Lubomirskiej – zapraszają organizatorzy.
Izabela z Czartoryskich Lubomirska, żona marszałka wielkiego koronnego księcia Stanisława Lubomirskiego, chętnie i dużo podróżowała, bywając za granicą w teatrach, operach i na koncertach. To właśnie za jej czasów w zamek w Łańcucie, przekształcony przez nią w zespół pałacowo-parkowy, stał się jedną z najwspanialszych rezydencji magnackich w Polsce, kwitło życie muzyczne i teatralne, bywało wielu znakomitych gości, w tym najwybitniejsi muzycy, a koncerty odbywały się regularnie.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.