Reklama

Doroczne koncerty

Jak co roku w styczniu kościół parafialny w Łazach pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa wypełnia się w każdą niedzielę do ostatniego miejsca. A to z racji koncertów kolęd i pastorałek, przeplatanych okolicznościowymi słowami poezji i prozy.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Harmonogram spotkań jest od lat ustalony. Czuwa nad nim ks. kan. Leonard Zagórski. I tak w pierwszą niedzielę nowego roku do betlejemskiej stajenki przybyły przedszkolaki wraz ze swymi opiekunkami Jolantą Rudowską i Izabelą Góral. Przypomniały przybyłym do kościoła parafianom sceny, które działy się przeszło 2 tysiące lat temu w dalekim, a jednocześnie bliskim każdemu z nas - Betlejem. "Śpiewane przez dzieci kolędy, recytowane wierszyki, prowadzone dialogi przypominały przesłanie tamtych wielkich dni. Mało tego, nikt nie potrafi oddać tęsknoty za nowo narodzonym Jezusem, tak jak przedszkolaki" - zapewnia Lidia Szkleniarz. "Dziecię się nam narodziło, a Bóg nawiedził lud swój", tak w kolejną niedzielę, 12 stycznia, kolędowali uczniowie Gimnazjum nr 1 w Łazach. Przedstawili montaż słowno-muzyczny, w którym słowa poezji o miłości, pokoju i poświęceniu przeplatały się z przepięknymi pastorałkami. "Program przygotowany przez Macieja Kaczyńskiego i gimnazjalistów był dziękczynną modlitwą niesioną Bogu za wszystkie otrzymane łaski" - podsumowuje występ ks. Zagórski. 19 stycznia wystąpił chór parafialny "Michael". Chórzyści dyrygowani przez Stefana Stróża wykonali szereg kolęd i pastorałek, których głównym przesłaniem było oddanie hołdu "Najwyższemu Bogu". W trakcie trwania występu nie zabrakło także utworów zawierających prośby, by narodzone Dziecię pobłogosławiło lokalnej wspólnocie. "Okres kolędowania zakończył 26 stycznia występ zespołu wokalnego «Echo», działającego przy Domu Kultury Kolejarz w Łazach. Zespół prowadzony przez Grzegorza Piłkę zakończył cykl dorocznych koncertów jakże znamiennymi słowami «Idźcie do Betlejem, oddajcie Mu pokłon, On osłodzi wasze troski»" - relacjonuje Lidia Szklarz. Następne koncerty już za rok.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jaka jest moja wiara?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 57-66.

Wtorek, 23 grudnia. Dzień Powszedni.
CZYTAJ DALEJ

Śląskie: Akcja ratownicza w kopalni Pniówek, brak kontaktu z dwoma pracownikami

2025-12-22 19:46

[ TEMATY ]

kopalnia

Katowice

pixabay.com

Alarm

Alarm

Akcję ratowniczą podjęto w poniedziałek pod wieczór po zdarzeniu w kopalni Pniówek - przekazał PAP rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej, do której należy zakład, Wojciech Sury. Jak zaznaczył, nie ma dotąd kontaktu z dwoma pracownikami.

- O godz. 17.10 w przodku N-9, na poziomie 830 metrów pod ziemią, doszło do zdarzenia, w wyniku którego utracono kontakt z dwoma pracownikami. W miejscu tym pracowało łącznie 10 górników — ośmiu zostało bezpiecznie ewakuowanych, natomiast z dwoma nadal nie ma kontaktu. Natychmiast po zdarzeniu podjęto akcję ratowniczą - poinformował rzecznik JSW.
CZYTAJ DALEJ

29. Wigilii dla potrzebujących

2025-12-23 09:00

Biuro Prasowe AK

- Każdy człowiek, niezależnie od tego, w jakich warunkach zewnętrznych żyje, jak na zewnątrz wygląda, nosi w sobie królewską godność i wielką wielkość. Bardzo wszystkim Wam życzę, żebyście w te święta ciągle ją w sobie odkrywali i wszystkim życzę, żeby także w Was wszyscy odkrywali właśnie to – wielką godność królewską. I żeby nie zabrakło nikomu w te święta chleba – życzył kard. Grzegorz Ryś uczestnikom 29. Wigilii dla potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie.

– Myślałem, że jadę do Krakowa, a tu się okazuje, że przyjechałem do Betlejem, co mnie bardzo cieszy – stwierdził kard. Grzegorz Ryś i wyjaśnił, że nazwa miasta Betlejem znaczy „dom chleba”. – Jest ogromna radość widzieć rynek krakowski, który się staje domem chleba dla wielu, wielu ludzi. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy właśnie w ten sposób przeistaczają krakowski rynek po prostu z rynku w dom chleba – mówił metropolita krakowski w niedzielę 21 grudnia podczas Wigilii dla potrzebujących.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję