Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Okrutnicy

Zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy w tym miejscu kilka tygodni temu, rozpoczął się spektakl pt. „Egzekucja Ewy Kopacz”. Jej partyjni koledzy wybrali najokrutniejszy sposób, kroją ją na plasterki, jak salami.

Basior Sikorski

Najzacieklej kąsa Ewę Kopacz gustujący w ośmiorniczkach polityczny basior, czyli Radosław Sikorski. Taka rola w jego przypadku nie dziwi. On po prostu uwielbia dorzynanie watahy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podziały na wszystkich polach

W obronie Ewy Kopacz stoi kilku wiernych pretorian, którzy bez niej nie znaczą nic, i Hanna Gronkiewicz-Waltz, która Sikorskiego wysłała do Lidla po ośmiorniczki. Także tu widać, jak głębokie podziały są w PO. Ewa Kopacz preferuje Biedronkę.

Żadna frajda

W PSL walka jest znacznie słabsza, bo na zastąpienie Janusza Piechocińskiego nikt nie ma specjalnie ochoty. To żadna frajda zarządzać masą upadłościową, w sytuacji gdy fruktów brak, a wierzycieli jest co niemiara.

Kość niezgody

Ten związek trwał krótko. Zjednoczona Lewica, jak ćwierkają wróbelki i inne ptaszki, będzie się rozwodzić. Żeby było jasne – kością niezgody nie są idee, ale alimenty.

Lewica pod przykrywką

Po wyborach komentatorzy ubolewali, że oto mamy parlament bez reprezentantów lewicy. Protestujemy. Jak można tak postponować wybitne osiągnięcia Platformy na polu krzewienia lewicowych ideałów? Po głosowaniach z końcówki kadencji opowieści o konserwatywnym skrzydle PO możemy odłożyć na półkę, niedaleko Andersena.

2015-11-04 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Ważny do katechetów: jesteście na pierwszej linii frontu

2026-08-29 12:47

[ TEMATY ]

katecheta

bp Artur Ważny

religia w szkole

Biuro ds. komunikacji społecznej Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu

- Bycie świeckim nauczycielem religii przestało być bezpieczną przystanią, a stało się - nie z waszej winy - pierwszą linią frontu - powiedział bp Artur Ważny do katechetów diecezji sosnowieckiej. Biskup mówił wprost o ich niepokoju, zmęczeniu i poczuciu odrzucenia związanym ze zmianami dotyczącymi nauczania religii w szkołach. Jednocześnie przekonywał: obecny kryzys może stać się dla Kościoła początkiem „misji bardziej ewangelicznej, a mniej instytucjonalnej”.

Biskup sosnowiecki przewodniczył w sobotę Mszy św. podczas inauguracji nowego roku szkolnego 2026/2027 dla katechetów. Spotkanie odbyło się w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu i jest częścią stałej formacji świeckich i zakonnych katechetów diecezji.
CZYTAJ DALEJ

Ks. W. Węgrzyniak: Już od dłuższego czasu intryguje mnie ten szczególny rodzaj homo sapiens, jakim jest minister oświaty Barbara Nowacka

2026-08-26 07:38

[ TEMATY ]

komentarz

Marta Książek

Minister edukacji Barbara Nowacka

Minister edukacji Barbara Nowacka

Po usunięciu jednej godziny religii, wyrzuceniu jej z siatki godzin i wprowadzeniu edukacji zdrowotnej, cała Polska mogła zobaczyć, że na edukację zdrowotną zapisało się w roku 2025/2026 30% uczniów, licząc wszystkie poziomy edukacji. Na religię w roku 2024/2025 chodziło 75% uczniów. W roku 2025/26 pewno parę procent mniej.

Wprowadzić edukację zdrowotną jako przedmiot obowiązkowy, bo się sprawdził, bo jest potrzebny, bo dzieci i młodzież sobie tego życzą... Gdyby jeszcze na tym się skończyło, to wielu by rozumiało, że jak masz władzę, to siłą robisz po swojemu, mając nadzieję, że przeciwnicy nie będą krzyczeć. Ale to trzeba być homo sapiens. Nie wiem, czy to jest kwestia nieprzepracowanych traum dzieciństwa, osobistej urazy, dysfunkcji niektórych ośrodków, czy od lat pielęgnowanej nienawiści, ale pani minister nie potrafi się odnaleźć w tej kategorii.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV: jak Piotr mówmy Bogu to, co naprawdę czujemy

2026-08-30 13:04

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Prośmy Pana, abyśmy w naszym życiu wiary mieli taką samą szczerość jak Piotr, pokornie mówiąc Mu to, co naprawdę czujemy, nawet gdy w sercu panuje zamęt – wskazał Leon XIV w rozważaniu przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański.

Trzeba ufać Bogu nawet wtedy, gdy Jego drogi są inne niż nasze oczekiwania. – mówił Papież w rozważaniu, wygłoszonym w Castel Gandolfo.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję