Reklama

Niedziela Podlaska

Rudka

Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. Krzysztofa Kluka w Rudce 10 października odbył się 3. Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym. Przybyło na niego ponad 700 osób z archidiecezji białostockiej, diecezji łomżyńskiej i diecezji drohiczyńskiej, aby pod hasłem: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię” wspólnie modlić się i formować. Organizatorami spotkania byli: ks. Andrzej Witerski – odpowiedzialny za Ruch Odnowy w Duchu Świętym w diecezji drohiczyńskiej oraz jego koordynatorka Janina Porzezińska. Przybyli także odpowiedzialni za ten ruch w archidiecezji białostockiej ks. Jarosław Cieciuch i Bożena Krzywicka, ks. Wojciech Nowacki i Katarzyna Sadowska z diecezji łomżyńskiej oraz inni kapłani i liderzy z tych trzech diecezji.

Reklama

Zabrani wysłuchali konferencji zatytułowanych: „Ostatni rozkaz” ks. Wojciecha Nowackiego z Łomży i „Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą” ks. Andrzeja Drapały z Kielc. Ważnym punktem spotkania była Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie, a w programie znalazły się także: modlitwy uwielbienia, świadectwa, grupy dzielenia, wspólny śpiew i uwielbienie Bożego Miłosierdzia oraz modlitwa o przyjęcia każdego daru.

Na spotkanie przybył również bp Tadeusz Pikus, który w swoim rozważaniu ukazał potrzebę odkrywania prawdy o miłości Boga względem każdego człowieka. Obliguje ona także do miłości siebie, akceptacji tego, jakim się jest, oraz dzielenia się nią z innymi. – Musimy zaakceptować siebie w życiu i wymagać od siebie – mówił Ksiądz Biskup. Zaakcentował on również potrzebę poznawania Boga jako Pasterza, który jest Źródłem największej miłości, dającej nadzieję wiecznego szczęścia.

Dzień Jedności był też okazją do spotkań i wymiany zdań, wzajemnej życzliwości oraz nabycia dobrej literatury duchowej.

2015-10-22 12:02

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Duch, który działa

Niedziela łódzka 22/2020, str. I

[ TEMATY ]

modlitwa

Odnowa w Duchu Świętym

wstawiennictwo

Piotr Drzewiecki

Osoby posługujące modlitwą wstawienniczą

Osoby posługujące modlitwą wstawienniczą

Niekiedy słyszymy słowa krytyki i zastrzeżeń pod adresem działających w Kościele wspólnot, w tym wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Można powiedzieć, że obdarowanie charyzmatyczne to papierek lakmusowy spotkań modlitewnych, ożywczego tchnienia Ducha Świętego w naszych wspólnotach parafialnych i przyparafialnych, próba wiary i odpowiedzi na zaproszenie Boga oraz nieodłączne „wyposażenie” każdego ewangelizatora. Wyznacznikiem prawdziwości charyzmatów są jego owoce. W Piśmie świętym wiele razy Bóg mówi do nas, że „po owocach ich poznacie” – poznajemy, kto i w jakim kierunku nas pociąga i prowadzi. A zatem niezwykle ważna jest troska o osobistą relację z Bogiem – by była ona żywa. Pielęgnowanie jej opiera się m.in. na codziennej modlitwie, rachunku sumienia i czynnym uczestnictwie w Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: modlitwa ekumeniczna w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej pod budynkiem Sejmu odbyły się uroczystości związane z 82. rocznicą powstania podziemnych struktur Rzeczpospolitej w czasie II wojny światowej. W czasie obchodów modlitwę w intencji twórców, pracowników i żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego odmówili przedstawiciele duszpasterstw wojskowych.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków i stowarzyszeń kombatanckich, reprezentanci parlamentu, wojska, władz samorządowych, harcerze oraz mieszkańcy Warszawy.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję