Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 36/2015, str. 8

Pielgrzymka Łódzka

Wierzcie w Ewangelię

Jubileuszowa – 90. Piesza Pielgrzymka Łódzka dotarła na Jasną Górę 24 sierpnia pod hasłem „Wierzcie w Ewangelię”. Przybyło 2,5 tys. pielgrzymów, których witał abp Marek Jędraszewski, metropolita łódzki. – Radośni i przede wszystkim w domu Matki, więc u siebie. I to jest chyba największe szczęście, które się wszystkim udziela, im, ale także mnie, kiedy mogę się z nimi tutaj spotkać i poczuć, że jestem naprawdę razem z pielgrzymami, ten sam lud Boży – mówił abp Jędraszewski. Wędrowało 30 kapłanów, 20 kleryków i 15 sióstr zakonnych. W czasie 4 dni pokonano 130 km. Piesza Pielgrzymka Łódzka na Jasną Górę po raz pierwszy wyruszyła w 1926 r. i odtąd zawsze udaje się tam na uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.

Pielgrzymka Tarnowska

Błogosławieni czystego serca

W 33. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej, która 25 sierpnia dotarła przed Szczyt Jasnogórski, wędrowało ponad 7 tys. 160 osób. – Hasło pielgrzymki wyznaczył nam Ojciec Święty: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. To zadanie, które stawia przed nami Ojciec Święty Franciszek w czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, dlatego że pielgrzymka to w większości ludzie młodzi. Podjęliśmy to hasło i ono wyznaczyło nam zarówno przygotowania, jak i to, co działo się na pielgrzymce – powiedział ks. Zbigniew Szostak, dyrektor pielgrzymki. W 25 grupach posługiwało aż 176 kapłanów, 87 kleryków, 13 diakonów i 40 sióstr zakonnych. W czasie 9 dni pątnicy pokonali 232 km. W pielgrzymce tarnowskiej pielgrzymowało wiele osób z zagranicy, m.in. z Niemiec, USA, Anglii, Chorwacji, Włoch, Meksyku, Brazylii, Kolumbii i Słowacji.

Reklama

Na Jasnej Górze pątników witał biskup diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż. W homilii zachęcał ich, by byli w dzisiejszym świecie zaczynem dobrej przemiany, świadkami Chrystusa, ludźmi o sercach zakochanych w Bogu. Podkreślił, że przybyli do źródła nadziei, aby umocnić się na dalszą drogę ziemskiego pielgrzymowania. – Dla tej chwili, dla tego spotkania warto było się trudzić, znosić wszelkie niedogodności dłuższego bycia w drodze. Dziecko, gdy tęskni za ukochaną matką, jest w stanie przebyć bardzo długą drogę, aby chociaż przez chwilę być znowu blisko niej. Spotkanie z matką bowiem, zarówno tą ziemską, jak i Niebieską, pokrzepia, podnosi na duchu, leczy z osamotnienia, z głodu szczerej i bezinteresownej miłości – powiedział bp Jeż i zwrócił uwagę, jak ważne jest świadectwo ludzi o sercach szczerze poświęconych Bogu w świecie pełnym krzyku i bylejakości.

Pielgrzymki w liczbach

120 Tysięcy pieszych pątników

Po pierwszym sierpniowym szczycie pielgrzymkowym, gdy na 15 sierpnia do Sanktuarium Jasnogórskiego przybyło 70 tys. osób, kolejną falę pielgrzymów odnotowano z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, przypadającej 26 sierpnia. Przybyło wtedy 34 tys. pielgrzymów.

Od 16 do 25 sierpnia na Jasną Górę dotarły 92 pielgrzymki piesze. Podążało w nich 32 tys. 717 osób. W tym czasie przybyło także: 30 pielgrzymek rowerowych – 1200 osób, 1 pielgrzymka biegowa – 14 osób i pielgrzymka na rolkach – 100 osób, łącznie – ponad 34 tys. osób.

Reklama

Najliczniejsze piesze pielgrzymki przed 26 sierpnia to:
– 33. Piesza Pielgrzymka Tarnowska –7 tys. 164 osoby
– 90. Pielgrzymka Łódzka – 2 tys. 500 osób
– 39. Piesza Pielgrzymka Opolska – 2 tys. 500 osób
– 23. Piesza Pielgrzymka Gliwicka – 1 tys. 531 osób.
Ogółem od 23 maja br., czyli od początku sezonu pieszego pielgrzymowania, w 255 pieszych pielgrzymkach dotarło na Jasną Górę ok. 120 tys. osób.

Podane liczby odnoszą się do osób zgłoszonych organizatorowi do udziału w danej pielgrzymce. Praktyka pokazuje, że na sam dzień wejścia pieszej pielgrzymki przyjeżdżają na Jasną Górę także pątnicy wcześniej niezgłoszeni.

To nie koniec pieszych pielgrzymek. Na Jasną Górę mają jeszcze dotrzeć m.in.: 404. Piesza Pielgrzymka Żywiecka, Piesza Pielgrzymka z Olsztyna k. Częstochowy, 20. Piesza Pielgrzymka Świata Osób Słabych, Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół z Olsztyna k. Częstochowy i 9. Pielgrzymka Młodych Archidiecezji Katowickiej.

(BPJG)

Zapowiedzi

5-6 września 2015 r. – Pielgrzymka Rolników – Jasnogórskie Dożynki.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 MHz

2015-09-01 14:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

Karol Porwich/Niedziela

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

W tej archidiecezji nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych

2020-09-25 21:02

[ TEMATY ]

kolęda

Katowice

Ks. Krzysztof Hawro

Co roku na drzwiach naszych mieszkań pojawia się znak błogosławieństwa

Co roku na drzwiach naszych mieszkań pojawia się znak błogosławieństwa

O tym, że w tym roku nie będzie tradycyjnych wizyt kolędowych w domach wiernych archidiecezji katowickiej poinformował Wydział Duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej.

Powodem jest aktualna sytuacja epidemiczna. Natomiast w okresie Bożego Narodzenia odprawiane będą msze święte w intencji parafian z poszczególnych ulic.

Wydział Duszpasterski katowickiej Kurii Metropolitalnej informacje w tej sprawie przesłał do wszystkich parafii archidiecezji katowickiej.

"Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy" - czytamy w komunikacie.W tym roku w okresie Bożego Narodzenia ma jednak pojawić się nietypowa forma modlitwy za wiernych z poszczególnych osiedli i ulic.

"Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych" - brzmią zalecenia katowickiej kurii.Aktualnie w województwie śląskim na kwarantannie z powodu koronawirusa przebywa 2 261 osób, w szpitalach jest 192 pacjentów. Służby sanitarne informują o 22 050 osobach z wynikiem dodatnim po przeprowadzonych testach, z czego wyzdrowiało 20 688 osób, a zmarło 537.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję