Reklama

Konkurs „Niedzieli”

Święty Janie Pawle II – pamiętamy!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Odpowiedzi na pytania konkursowe można udzielać pocztą elektroniczną pod adresem: konkurs.jp2@niedziela.pl do godz. 12.00 w poniedziałek przypadający bezpośrednio po dacie, którą nosi numer „Niedzieli”, w którym zamieszczono pytanie. Drugą możliwością udzielania odpowiedzi jest telefon do redakcji, ale tylko w poniedziałek bezpośrednio po dacie, którą nosi numer „Niedzieli”, gdzie zamieszczono pytanie – w godz. 11.00-12.00 pod numerem: (34) 369-43-92.

Wśród uczestników konkursu rozlosujemy nagrody książkowe lub multimedialne. Na zakończenie konkursu – po 1 września 2015 r. – rozlosujemy nagrody specjalne: pielgrzymkę dla jednej osoby do Ziemi Świętej oraz dwa pobyty weekendowe dla dwóch osób w hotelu w Kłodzku. Pełny regulamin konkursu zamieszczamy na stronie: www.niedziela.pl.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Odpowiedź na pytanie 46., opublikowane w numerze 30/2015, brzmi: Karol Wojtyła, który przez prawie ćwierć wieku był wykładowcą na KUL-u, jako papież odwiedził go w 1987 r., podczas swojej III pielgrzymki do Polski.

Nagrody wylosowali: Anna Myszk – Lipusz, Katarzyna Hackenberg – Nałęczów, Barbara Jantas – Rzeszów.

Nagrody wyślemy pocztą.

Pytanie nr 48:

Karol Wojtyła jest autorem kilku dramatów. Jeden z nich jest poświęcony sakramentowi małżeństwa. Jak brzmi tytuł tego dramatu?

2015-08-05 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wojda SAC w Rzymie: kapłan jest głosicielem nadziei w świecie

2025-06-24 19:49

[ TEMATY ]

Rzym

abp Tadeusz Wojda SAC

Ks. Paweł Rytel-Andrianik/Vatican Media

Z okazji trwającego Roku Świętego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przewodniczył Mszy św. w rzymskiej bazylice Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego (Santa Maria in Aracoeli) na Wzgórzu Kapitolińskim z udziałem polskich seminarzystów, kapłanów i biskupów, przeżywających w Rzymie swój jubileusz. To jedna z dwóch celebracji pod przewodnictwem abp. Tadeusza Wojdy SAC, wpisana w program jubileuszowych wydarzeń.

Na początku homilii abp Wojda SAC, który przez wiele lat mieszkał w Rzymie, zwrócił uwagę na wyjątkową symbolikę miejsca, w którym polscy klerycy, kapłani i biskupi zebrali się na Mszy św. podczas Jubileuszu Nadziei.
CZYTAJ DALEJ

Kontrowersje wokół Komisji Niezależnych Ekspertów ds. nadużyć w Kościele. Rzecznik KEP komentuje

2025-06-25 09:24

[ TEMATY ]

Ks. dr Leszek Gęsiak SJ

BP KEP

Ks. Leszek Gęsiak

Ks. Leszek Gęsiak

Ks. Leszek Gęsiak SJ, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, odpowiada na pytania o cel, zakres i harmonogram działań nowego etapu prac nad Komisją Niezależnych Ekspertów.

Zapraszamy do rozmowy z rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski, ks. Leszkiem Gęsiakiem SJ, który wyjaśnia decyzję biskupów o powierzeniu dalszych prac nad Komisją bp. Sławomirowi Oderowi. Co oznacza ta zmiana? Jakie są kolejne kroki? I dlaczego Kościół potrzebuje czasu, by przygotować niezależną komisję?
CZYTAJ DALEJ

Trzech polskich metropolitów otrzyma w niedzielę paliusze od papieża

2025-06-25 15:13

[ TEMATY ]

paliusz

Bożena Sztajner

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

ZDJĘCIE ARCHIWALNE

W niedzielę papież Leon XIV nałoży paliusze nowym metropolitom z całego świata. Wśród nich będzie trzech Polaków: metropolita warszawski abp Adrian Galbas, metropolita szczecińsko-kamieński abp Wiesław Śmigiel i metropolita poznański abp Zbigniew Zieliński – przekazało biuro prasowe KEP.

Paliusz to biały wełniany pas zakładany na ornat, ozdobiony równoramiennymi krzyżami. Symbolizuje szczególną więź papieża z metropolitami na całym świecie. Zgodnie z tradycją tkany jest z owczej wełny, bo symbolizuje owcę, którą na ramionach niesie Dobry Pasterz.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję