Reklama

Paulini mówią o powołaniu w Roku Życia Konsekrowanego

„Każdy z nas ma swoją niepowtarzalną historię. Życie każdego z nas jest intrygującą przygodą”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tak paulini na swojej stronie internetowej zapraszają do siebie – czyli do swojego życia. W kilkuminutowych filmach-świadectwach bez patosu i górnolotnych słów dzielą się swoją drogą do powołania. Drogą, który każdy z nich musiał przejść aż do tej chwili. Przekonują, że Pan Bóg powołuje, bo sam chciał. Do nich należała odpowiedź.

Kto mówi? Bracia, ojcowie, klerycy. Swoim życiem pokazują, że Bóg pisze prosto po liniach krzywych. Że każda historia jest jedyna, wyjątkowa. I że każda może prowadzić do życia konsekrowanego. Przekonują, że zranienie, skrzywdzenie, odrzucenie nie jest przekleństwem, ale paradoksalnie szansą na prawdziwe życie. A teraz – dzięki swoim doświadczeniom – przyprowadzają innych do Pana Boga, lepiej rozumieją człowieka w jego słabości i lęku. Mówią, że choć ich świat niejednokrotnie się zawalił, choć musieli walczyć ze swoim lękiem, nie zatrzymali się. Poszli dalej. Zobaczyli błogosławieństwo w trudnościach. Właśnie w takich momentach najczęściej pozwolili Bogu dojść do głosu, pozwolili sobie na usłyszenie Jego zaproszenia.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na potwierdzenie przedstawiam kilku paulinów – bohaterów cyklu „Po prostu”: o. Marcin – który w dzieciństwie został odrzucony przez matkę; br. Tymoteusz – który jako dziecko zmagał się z nowym krajem, nowym językiem, nowymi ludźmi obok siebie; br. Karol – który do kościoła zaczął chodzić dla dziewczyny; o. Bogdan – który po śmierci taty zbuntował się na Boga, oddalił od Kościoła. To tylko niektórzy.

I na koniec: skąd pomysł? Spontaniczny. Chodzi o to, jak mówi o. Andrzej Grad – pomysłodawca projektu, żeby w Roku Życia Konsekrowanego dodać odwagi do postawienia sobie trudnych pytań i odpowiedzi. Dać szansę na odnalezienie siebie w usłyszanym świadectwie i pomoc w podjęciu decyzji: Może to również moje powołanie?

W każdy czwartek – nowe świadectwo. Znajdziesz je na www.powolania.paulini.pl – zakładka Aktualności, www.niedziela.pl – zakładka Polecamy.

„W Roku Życia Konsekrowanego zasłuchaj się w historię tych, którzy swoje życie złożyli w rękach Boga, aby być po prostu zakonnikami, paulinami”.

2015-04-21 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Śladami Miłosierdzia Bożego

Kult Miłosierdzia Bożego stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych znaków polskiej religijności na świecie. Pielgrzym, przyjeżdżając do Krakowa, za swój cel obiera przede wszystkim łagiewnickie sanktuarium. Powstający Szlak Miłosierdzia Bożego zaprasza do podążania słabiej rozpoznawalnymi śladami kultu, rozsianymi po Krakowie i jego okolicach

Światowe Dni Młodzieży stały się impulsem do stworzenia szlaku na mapie turystycznej Krakowa i okolic. Adresatem są jednak nie tylko młodzi, którzy w lipcu przyjadą do stolicy Małopolski, lecz także osoby pielgrzymujące do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w inne dni roku.
CZYTAJ DALEJ

Święty na piątkę!

Niedziela Ogólnopolska 33/2012, str. 21

[ TEMATY ]

św. Jacek Odrowąż

fot. s. Amata J. Nowaszewska CSFN

Św. Jacek. Witraż w Polskim Papieskim Instytucie Kościelnym w Rzymie

Św. Jacek. Witraż w Polskim Papieskim Instytucie Kościelnym w Rzymie

O kim mowa? O św. Jacku Odrowążu. A dlaczego na piątkę? Bo spośród wszystkich naszych rodaków w historii był piątym wyniesionym na ołtarze, no i bez wątpienia jest najbardziej znanym świętym poza granicami naszego kraju.

Liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża obchodzimy 17 sierpnia, choć święty zmarł w Krakowie w samą uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej - 15 sierpnia 1257 r. Na kanonizację musiał czekać aż do 17 kwietnia 1594 r., kiedy to papież Klemens VIII ogłosił go świętym, ale przez ludzi za takiego był uważany zaraz po śmierci, ze względu na cuda za jego przyczyną.
CZYTAJ DALEJ

Dziękczynienie za dary Nieba

2025-08-17 16:57

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

W Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ożarowie, odbyło się tegoroczne Diecezjalne Dziękczynienie za Plony.

Uroczystej Mszy Świętej polowej przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Wspólnie z nim koncelebrowali kapłani przybyli wraz z delegacjami dożynkowymi, na czele z ks. kan. Janem Ziętarskim, proboszczem i kustoszem ożarowskiego sanktuarium, oraz ks. kan. Stanisławem Czachorem, diecezjalnym duszpasterzem rolników.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję