Reklama

Aspekty

Są w drodze do Matki

Ponad tysiąc osób pielgrzymuje z całej diecezji do Częstochowy. Na przełomie lipca i sierpnia wyruszyła Piesza Pielgrzymka Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku hasłem pielgrzymowania są słowa: „Matko, do Syna swego nas prowadź”, a główną intencją dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz za 25-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. – Każdego dnia pielgrzymki przewodnicy grup będą głosić konferencje, oparte na nauczaniu św. Jana Pawła II, dotykając wielu spraw, o których podczas pontyfikatu mówił papież – wyjaśnia ks. Andrzej Wręczycki, przewodnik 32. Gorzowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli z Gorzowa 31 lipca, łączą się z grupami z Kostrzyna, Rzepina, Strzelec Krajeńskich, Świebodzina, Międzyrzecza i Sulechowa – razem ponad 400 osób.

Reklama

Także po raz 32. wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry. Pątnicy rozpoczęli swoje rekolekcje w drodze 2 sierpnia po porannej Mszy św. w konkatedrze. Wraz z grupami z Krosna Odrzańskiego i Gubina to także kilkaset osób. – Mam wielu przyjaciół w różnych wspólnotach, to również dla nich i w ich intencjach zamierzam iść i ponosić tę niełatwą pątniczą dolę. Widocznie to łaska od Boga, której nie zamierzam zmarnować. W tym roku to moja trzecia pielgrzymka. Pierwszą był wyjazd do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II oraz czerwcowa piesza pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu – mówi Robert Chaszczewski z Zielonej Góry. – Nic tak nie umacnia i nie cementuje ludzkiej wiary, nadziei i miłości jak modlitwa w drodze do świętego miejsca – dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tego samego dnia z Głogowa wyruszyła 34. Piesza Pielgrzymka Głogowska. – Idę na pielgrzymkę po raz ósmy. To dla mnie rekolekcje w drodze, w których zmagam się z różnymi trudnościami, to czas pokonywania siebie pod względem fizycznym i duchowym – mówi Adrian Nowicki z Głogowa. – Pielgrzymka to czas niesamowity, poznaję różnych ludzi, wspieramy się wzajemnie, pomagamy sobie, tak jak we wspólnocie – dodaje. Wraz z głogowianami poszli mieszkańcy Żar, Żagania, Lubska, Nowej Soli, Szprotawy i Nowego Miasteczka.

Uczestnicy głogowskiej pielgrzymki od swoich przewodników otrzymali buteleczkęz wodą święconą. Ma ona przypominać im o sakramencie chrztu, w nawiązaniu do hasła roku duszpasterskiego: „Wierzę w Syna Bożego”.

2014-08-07 11:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: 38. ogólnopolska pielgrzymka katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana”

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Civitas Christiana

Piotr Drzewiecki

Przez wstawiennictwo sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego uczestnicy 38. ogólnopolskiej pielgrzymki katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” dziękowali za 100–lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Pielgrzymka była okazją do wkroczenia wraz z patronem stowarzyszenia Prymasem Tysiąclecia na Maryjne drogi wolności, podjęcia na nowo próby odczytania Maryjnego programu dla Kościoła w Polsce oraz sposobnością do modlitwy w intencjach Ojczyzny.

Zwieńczeniem dwudniowej pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem bp. Wiesława Alojzego Meringa. Na początku homilii ordynariusz włocławski podziękował członkom katolickiego stowarzyszenia „Civitas Christiana” za ich aktywną obecność w Kościele.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent Karol Nawrocki podpisał budżet i skierował go do Trybunału Konstytucyjnego

2026-01-19 22:52

[ TEMATY ]

budżet

Karol Nawrocki

PAP/Paweł Supernak

Prezydent Karol Nawrocki podpisał ustawę budżetową na 2026 r. – poinformowała w poniedziałek na X kancelaria prezydenta. Jednocześnie prezydent zdecydował o skierowaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

"Podpisuję budżet - by chronić stabilność państwa - i kieruję go do Trybunału Konstytucyjnego - by chronić przyszłość Polski. Podpisuję, dlatego, że brak budżetu nie rozwiązałby żadnego z problemów, przed którymi stoimy. Byłoby to natomiast ryzykiem dla stabilności i przewidywalności spraw państwa” - powiedział Karol Nawrocki w nagraniu udostępnionym przez KPRP.
CZYTAJ DALEJ

Wrocław zaśpiewał kolędy

2026-01-20 20:59

Marcin Cyfert

Koncert kolęd w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu

Koncert kolęd w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego we Wrocławiu

Koncert "Wrocław Śpiewa Kolędy" odbył się w parafii św. Maksymiliana M. Kolbego na Gądowie. Wystąpili profesjonalni muzycy związani z parafią i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 118 we Wrocławiu.

Zaprezentowane zostały autorskie aranżacje znanych utworów, zaś do wspólnego śpiewania kolęd zaproszono wszystkich uczestników spotkania. Wybrzmiały m.in.: Cicha noc, Wśród nocnej ciszy, Przybieżeli do Betlejem i wiele innych kolęd i pastorałek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję