W swoim poście hierarcha komentując słowa Muska zachęcające do posiadania potomstwa stwierdził: „To jest piękne. Ale najpierw się ożeń i kochaj też mamę swoich dzieci”. W kolejnym poście abp Cordileone dodał, że „możemy podziękować mu za jego publiczną służbę i wciąż przypominać sobie, że małżeństwo ma znaczenie”.
Arcybiskup zareagował na post Muska na platformie X opublikowany 7 lutego. Zawierał on film przedstawiający Muska siedzącego z jednym ze swoich 12 dzieci oraz słowa „dzieci zdecydowanie czynią mnie najszczęśliwszym”.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Musk jest znany z tego, że opowiada się za rodzinami wielodzietnymi i ostrzega przed zapaścią demograficzną. Lubi też zabierać jedno lub kilkoro swoich dzieci na swoje liczne wystąpienia publiczne. Często są noszone na jego ramionach.
53-latek ma dwanaścioro dzieci z trzema kobietami. Jedno dziecko zmarło jako niemowlę. Publicznie mówił o tym, jak to wydarzenie głęboko go naznaczyło. Choć nie należy do żadnej wspólnoty religijnej, w zeszłym roku powiedział komentatorowi Jordanowi Petersonowi, że identyfikuje się jako „kulturowy” chrześcijanin i wierzy, że nauki Jezusa są „dobre i mądre”.
Nie usprawiedliwia to jednak jego wielokrotnych rozwodów i dzieci nieślubnych. Powiedział również że jego syn Xavier „nie żyje, zabity przez umysłowego wirusa woke” po tym, jak „przeszedł transformację”.
Urodzony 28 czerwca 1971 roku Elon Musk pochodzi z Południowej Afryki. Wychował w stołecznej Pretorii, w rodzinie o mieszanym pochodzeniu etnicznym. Jego ojciec, inżynier Errol Musk, urodził się w Południowej Afryce jako syn Brytyjki i Południowoafrykańczyka, natomiast matka, modelka i dietetyczka Maye Musk, ma po ojcu amerykańskie pochodzenie i przyszła na świat w Kanadzie. Jego rodzice rozwiedli się w 1980 roku.