Reklama

Niedziela w Warszawie

Tak działa Duch Święty

Jak wyglądają Msze św. wotywne do Ducha Świętego na Piaskach – możesz zobaczyć już 7 grudnia

Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego stała się konkurencją dla telewizyjnych superprodukcji, które tradycyjnie można zobaczyć w sobotni wieczór. Zamiast siedzieć z pilotem przed telewizorem, można wybrać się do kościoła na... trzygodzinną modlitwę. – Gwarantujemy, że nikt nie zaśnie, ani nie będzie zmęczony – mówi ks. Piotr Kieliszek, opiekun Odnowy w Duchu Świętym. Celem, który postawili sobie duszpasterze jest właśnie propagowanie żywego kultu Ducha Świętego wśród wiernych. Pomysł na cykliczne nabożeństwa z Eucharystią, adoracją, uwielbieniem i modlitwą wstawienniczą pojawił się po tegorocznym odpuście. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego kapłani ze zdumieniem patrzyli na wiernych, jak oni gorliwie modlą się przez ponad cztery godziny. Duszpasterze odkryli wówczas modlitewne zapotrzebowanie wśród parafian. Postanowili więc, że tego typu nabożeństwa będą odbywać się regularnie. – Mszę św. do Ducha Świętego są odpowiedzią na apele i duchowe zapotrzebowanie parafian – podkreśla ks. dr Sławomir Nowakowski, proboszcz.

Reklama

Na pierwszą Mszę św. wotywną do Ducha Świętego zaproszono wiernych w sobotni, listopadowy wieczór. Na Eucharystię o godz. 20 przyszło kilkaset osób. Nabożeństwo zakończyło się modlitwą wstawienniczą do Ducha Świętego. Każdy z uczestników podchodził kolejno do kapłana, który w skupieniu nakładał dłonie na głowy wiernych. To właśnie podczas tych kilku chwil prezbiter odmawiał indywidualną modlitwę wstawienniczą do Ducha Świętego. Choć modlitwa trwała aż do godz. 23, to jednak tych, którzy wyszli przed końcem spotkania, można było policzyć na palcach..

Celem Mszy św. do Ducha Świętego jest wypraszanie łask, ale także rozbudzenie żywej modlitwy do trzeciej Osoby Trójcy Świętej. – Patronem naszej parafii jest przecież Duch Święty, a On nas do czegoś zobowiązuje – podkreśla ks. Nowakowski. – Kult Ducha Świętego powinien być bardziej zauważalny w naszej wspólnocie. Dlatego też chcemy Go lepiej poznać i obficie korzystać z Jego darów.

Zaproszenie Od Ducha Świętego

Msze św. wotywne do Ducha Świętego odbywają się o godz. 20 w kościele przy ul. Broniewskiego 44. Terminy trzech najbliższych Eucharystii: 7 grudnia 2013 r., 18 stycznia 2014 r., 1 luty 2014 r. i 15 marca 2014 r.

2013-11-21 10:54

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mężczyźni św. Józefa

Niedziela wrocławska 45/2012, str. 4

[ TEMATY ]

wywiad

wspólnota

Krzysztof Kunert

Ulicami Wrocławia przeszło 21 października kilkuset mężczyzn, dając tym samym świadectwo wiary w Boga, a także wskazując na właściwy model mężczyzny. Jednym ze sposobów kontynuacji aktywizacji mężczyzn w Kościele jest działająca we Wrocławiu Wspólnota Mężczyzn św. Józefa.

MARTA WILCZYŃSKA: - Skąd pomysł na to, by zaangażować się we Wspólnotę?

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: rozpoczęła się 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

2021-09-25 18:46

Salwatorianie Cygański Las

Plakat zapraszający na dzień skupienia dla małżeństw.

Plakat zapraszający na dzień skupienia dla małżeństw.

Konieczna jest promocja wartości małżeństwa i rodziny - mówił na Jasnej Górze na rozpoczęcie Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin bp Wiesław Śmigiel. Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP w homilii zwrócił uwagę na potrzebę troski o starszych, która jest „dialogiem z własnymi korzeniami”, a zadaniem seniorów jest szeroko rozumiana posługa katechetyczna w rodzinie oraz parafii. Dwudniowa 37. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin odbywa się pod hasłem: „Pójdźcie do Józefa” i stanowi centralne obchody w Polsce Roku św. Józefa i Roku Rodziny Amoris Laetitia.

- W tych trudnych czasach rodzina jest najważniejsza - podkreślił bp Wiesław Śmigiel w rozmowie z KAI i @JasnaGóraNews.

CZYTAJ DALEJ

Abp Tadeusz Wojda otrzymał paliusz z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce

2021-09-26 16:13

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda

Karol Porwich/Niedziela

W niedzielę 26 września podczas Mszy św. sprawowanej w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, w imieniu papieża Franciszka nałożył abp. Tadeuszowi Wojdzie paliusz. Eucharystii przewodniczył metropolita gdański.

Uroczystą Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski, kapłani diecezjalni i zakonni. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, siostry zakonne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego, reprezentanci innych religii i wyznań chrześcijańskich, rodzina i przyjaciele metropolity oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję