Reklama

Kościół

Rzym: strona internetowa w 10 językach informuje o noclegach w klasztorach w Roku Świętym

Centralny portal „Ospitalita e accoglienza religiosa in Italia” oferuje obecnie około 100 000 łóżek w prawie 3 000 klasztorach i innych instytucji religijnych we Włoszech. W samym Rzymie 157 z nich przygotowuje się obecnie na spodziewany napływ pielgrzymów w Roku Świętym 2025. Z myślą o jubileuszu organizatorzy portalu umieścili w Internecie informacje dotyczące Roku Świętego w dziesięciu językach.

[ TEMATY ]

klasztor

Rok Święty 2025

nocleg

Włodzimierz Rędzioch

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przyszli pielgrzymi udający się do Rzymu mogą z centralnej strony zarezerwować nocleg w instytucji kościelnej, pobrać oficjalną aplikację Roku Świętego, poprosić o paszport pielgrzyma lub wyświetlić kalendarz wydarzeń zaplanowanych dotychczas przez Watykan.

„Ospitalita e accoglienza religiosa in Italia” („Gościnność religijna we Włoszech”) jest organizacją non-profit, która od 2015 roku organizuje noclegi w instytucjach kościelnych. Większość z 7,4 miliona dotychczasowych zapytań wpłynęła z Włoch, a następnie z Francji, USA i Niemiec.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kościół katolicki zazwyczaj obchodzi „Rok Święty” co 25 lat. Papież Franciszek uroczyście otworzy go 24 grudnia w Bazylice św. Piotra. Każdy, kto w roku jubileuszowym uda się z pielgrzymką do Rzymu i przejdzie przez Drzwi Święte w bazylice św. Piotra, może uzyskać odpust, czyli darowanie kar za grzechy w życiu pozagrobowym. W Roku Świętym 2025 wydarzenia religijne i kulturalne będą odbywać się przez cały rok pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”.

Informacje o Roku Świętym na stronie internetowej noclegów w klasztorach: ospitalitareligiosa.it/giubileo

2024-07-17 11:21

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mnisi rzucili klątwę na Putina

[ TEMATY ]

klasztor

wikipedia.org

Klasztor na górze Athos

Klasztor na górze Athos

Do wyklęcia (rzucenia anatemy) „naczelnego dowódcy wojsk Federacji Rosyjskiej, pułkownika KGB ZSRR Władimira Putina” wezwali biskupów, księży i mnichów prawosławnych mnisi z klasztoru św. Sawy Serbskiego na Górze Atos. Powodem tej decyzji było „rozpętanie wojny z braćmi w wierze z Ukrainy” – zaznaczył w obszernym przesłaniu, napisanym w imieniu zakonników ich przełożony o. Atanazy.

Wystąpienie to może mieć istotne znaczenie dla wielu wiernych – duchownych i świeckich – Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, dla których ta święta dla całego prawosławia góra w Grecji i znajdujące się tam klasztory są wielkim autorytetem, z którym liczą się nawet, przynajmniej do pewnego stopnia, władze państwowe. Oficjalna propaganda rosyjska wielokrotnie twierdziła, jakoby mnisi z Atosu w pełni popierali obecną politykę Rosji i jej agresję przeciw Ukrainie. Po zajęciu Krymu i przyłączeniu go do Rosji prokremlowskie środki przekazu zapewniały, że cały Atos przeżywał wielką radość z tego powodu.
CZYTAJ DALEJ

Włochy: biskupi wzywają do modlitwy za Ojca Świętego

2025-02-19 14:12

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Ks. Tomasz Podlewski

O modlitwę w intencji przebywającego w klinice Gemelli w Rzymie papieża Franciszka apelują do duchowieństwa i wiernych biskupi włoscy.

Prezydium Konferencji Episkopatu Włoch zapewnia Ojca Świętego o modlitwie w jego intencji, a także pracy lekarzy i personelu medycznego. „Obejmujemy Ojca Świętego z miłością, zachęcając wspólnoty kościelne do wspierania go modlitwą w tej chwili cierpienia” - czytamy w nocie Prezydium Konferencji Episkopatu Włoch.
CZYTAJ DALEJ

Czy zaćma dotyczy tylko seniorów? Fakty i mity na temat katarakty

2025-02-20 09:42

[ TEMATY ]

seniorzy

zaćma

katarakta

Materiał sponsora

Zaćma polega na zmętnieniu soczewki oka i stopniowym pogarszaniu się widzenia

Zaćma polega na zmętnieniu soczewki oka i stopniowym pogarszaniu się widzenia

Grono osób chorujących na zaćmę powiększa się z roku na rok. Choroba ta, znana również jako katarakta, polega na zmętnieniu soczewki oka, co z kolei przyczynia się do stopniowego pogarszania się widzenia. W wyniku pojawienia się tej choroby pacjenci skarżą się na zamazany obraz i utrudnione widzenie. Rozwój zaćmy przebiega stopniowo, dlatego też w pierwszej fazie może być niezauważalny. W najbardziej zaawansowanym stadium prowadzi do całkowitej utraty wzroku. Choroba ta kojarzona jest wyłącznie z seniorami. Czy jednak rzeczywiście dotyczy tylko osób w starszym wieku?

Gdy pacjent choruje na kataraktę, zaczyna obserwować u siebie typowe dla zaćmy objawy. Osoby, które są najbardziej narażone na zachorowanie, to seniorzy. Mowa tutaj o zaćmie starczej, która charakteryzuje się zmętnieniem soczewki wynikającym z naturalnego procesu starzenia się organizmu i zaburzeń na tle metabolicznym.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję